All deleted tweets from politicians

Husband, Father, Parliament's Chairman of Foreign Affairs Committee (since 2011); 2006-11 Macedonia's MFA; 2000-01 Government Spokesperson

This may be an incomplete list. If you think we're missing someone, please send us their Name, Country/State, Political Party, Office they hold or are seeking and, of course, Twitter handle. Thanks!

RT @VleraGjakova: RT @VleraGjakova: Prehistoric evidence of #CoronaVirus in Macedonia. ◽◽‍♀️◽ #Makedonium #Ilinden #Kruševo https://t.co/84OwyVbHU2

RT @tomigoshe: Да, сега се фатија кој ја измолил помошта од Словенија. Хелоу...ви умираат пациенти а постмотем ги наоѓате ифицирани!!!! А цел свет инсистира на што повеќе тестирање. Куманово со лоши одлуки го направивте жариште. А ваму тролови на твитер спинуваат и бранат владини политики.

RT @danielmack: Es lohnt sich, sich von Populisten nicht verrückt machen zu lassen. 💚 Und dazu sind @ABaerbock @cem_oezdemir @GoeringEckardt @RobertHabeck ein verdammt starkes Team! 👌 https://t.co/S6z01berDb

RT @TimcoMucunski: Живееме во земја во која, наместо Владата, банките се грижат за граѓаните и стопанството🤔‼️ Секоја чест за нашиот корпоративен сектор ✅ Економскиот тим во Владата заборавивме како изгледа, а камоли мерки да видиме⌛️

RT @_Bradestiot: ИНЦИДЕНТ ВО ШУТО ОРИЗАРИ: Група граѓани организирана од Курто Дудуш брани човек кој нападнал полиција која сакала да го приведе! #РеформаЗаЕУ? #Бојкотирам https://t.co/S3Tjycae50

RT @_Bradestiot: СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО: Дете се онесвести за време на говорот на Заев. Тој го изигнорира, го погледна и продолжи да говори пред присилно донесениот народ излажан со сендвич и сокче. youtube.com/watch?time_con…

RT @_Bradestiot: Шекеринска е изненадена што ВМРО ДПМНЕ поставува услови за да оди на избори. Ај да ја потсетиме неа, како ТАА поставуваше услови за изборите во 2016: youtube.com/watch?v=PwuWkz…

RT @_Bradestiot: Измина една година од убиството на Мартин Јанушев, а јавноста се уште чека судска разрешница. Зошто животот на 28-годишното момче е помалку вреден од животот на другите слични случаеви каде што Јавното Oбвинителство успеало за брз период да направи обвинение? https://t.co/27n8fpi40R

RT @Be_Herrero: BREAKING: Spain has just surpassed China in number of #COVID2019 deaths. With 3,434 people killed within its territory, Spain becomes the second worst-hit country worldwide. The first, Italy, stands at 6,820 deaths 😢 Please #StayHome & help these countries as much as you can 🙏🏼

RT @BatmanSaysT: Имајќи предвид дека беше во Брисел на 27-ми март, а на 21-ви март самиот тој најави задолжителен карантин за сите кои се врќаат во Македонија... знае ли некој зошто МНР Димитров не е во Епинал/Молика/друг хотел-карантин, туку е... на седници на Влада?!?! https://t.co/mNemLBdu9V